![loux_F21728](https://www.e-a.gr/wp-content/uploads/2022/05/loux_F21728.jpg)
Η Λουξ πιστοποιήθηκε με το σήμα “ΕΛΛΑ-ΔΙΚΑ ΜΑΣ” 63 έτη πετυχημένης και ανοδικής πορείας, η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία αναψυκτικών και χυμών
Η Λουξ πιστοποιήθηκε με το σήμα “ΕΛΛΑ-ΔΙΚΑ ΜΑΣ”, από την Ευρωπαϊκή Εταιρεία Ελέγχων & Πιστοποιήσεων, Eurocert επισφραγίζοντας για άλλη μια φορά την ελληνικότητα της.
Αναλυτικότερα, η εταιρία πιστοποιήθηκε με το εν λόγω σήμα λόγω συγκεκριμένων κριτηρίων και ποιοτικών χαρακτηριστικών που πληρεί, όπως είναι η παραγωγή ελληνικών προϊόντων, το ελληνικό ιδιοκτησιακό καθεστώς, η ελληνική έδρα, καθώς και το ελληνικό εργατικό δυναμικό που απασχολεί. Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζει και η ενεργή κοινωνική της δράση, η οποία συνεισφέρει τόσο στην ενίσχυση της ελληνικής οικονομίας όσο και της κοινωνίας.
Μετά από 63 έτη πετυχημένης και ανοδικής πορείας, η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία αναψυκτικών και χυμών παράγει ποιοτικά και ασφαλή ελληνικά προϊόντα, χρησιμοποιώντας αυστηρά αγνές πρώτες ύλες. Μόνιμη δέσμευση και θεμελιώδες καθήκον της εταιρίαςαποτελεί η ανάπτυξη, εξέλιξη και βελτίωση όλων των διαχειριστικών συστημάτων που διαθέτει προκειμένου να διασφαλίσει την κορυφαία ποιότητα και γεύση που χαρακτηρίζουν τα προϊόντα λουξ